نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: من و مادرم بعد از طلاق

1835
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Angry من و مادرم بعد از طلاق

سلام شاید به نظرتون احمقانه برسه ولی من تنها مشکلی که با مادرم دارم رو می خوام بهتون بگم تا به من بگید که مشکل از کجاست.من ۱۹ سالمه و مادر و پدرم چند وقت است از هم جدا شده اند و من و مادرم به اروپا مهاجرت کردیم، خُب داشتن رابطه برای هر کس یک چیزه طبیعیه ولی من با این که مادرم با کس دیگه ای به جز پدرم رابطه داره و یا می خواهد دوست باشد واقعا مشکل دارم و نا خداگاه منو عصبی می کنه و بار ها سر این موضوع اختلاف پیدا کردیم به نظر خودم نباید اینجوری باشه و مادرم کار اشتباهی نمی کنه ولی آیا شما راه و یا روشی دارید تا من بتونم با این قضیه یکم کنار بیام.
    خیلی ممنون می شم اگه بتونید جواب و نظراتتونو بگید چون واقعا نیاز دارم بهشون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : من و مادرم بعد از طلاق

نقل قول نوشته اصلی توسط ArshiA_2180 نمایش پست ها
    سلام شاید به نظرتون احمقانه برسه ولی من تنها مشکلی که با مادرم دارم رو می خوام بهتون بگم تا به من بگید که مشکل از کجاست.من ۱۹ سالمه و مادر و پدرم چند وقت است از هم جدا شده اند و من و مادرم به اروپا مهاجرت کردیم، خُب داشتن رابطه برای هر کس یک چیزه طبیعیه ولی من با این که مادرم با کس دیگه ای به جز پدرم رابطه داره و یا می خواهد دوست باشد واقعا مشکل دارم و نا خداگاه منو عصبی می کنه و بار ها سر این موضوع اختلاف پیدا کردیم به نظر خودم نباید اینجوری باشه و مادرم کار اشتباهی نمی کنه ولی آیا شما راه و یا روشی دارید تا من بتونم با این قضیه یکم کنار بیام.
    خیلی ممنون می شم اگه بتونید جواب و نظراتتونو بگید چون واقعا نیاز دارم بهشون

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

حس شما رو میشه درک کرد و باید گفت این حالت شما بیشتر از پذیرش هنجارهای ایرانیان غیور و عزیز ناشی میشه
    یعنی هرفرد تحت تاثیر آداب ها هنجار ها و رسومات و فرهنگ شهر و کشور و خانواده ای که در اون پرورش پیدا کرده یک سری معیار ها و هنجار هارو برای در ضمیر خودش ثبات میده
    به نظرم اینکه شما مسئله رابطه مادرتون رو نمیتونید بپذیرین تاحد زیادی از این علت ناشی میشه
    وحالا مشکل شما
    منظور شما از جدا شدن پدر و مادرتون این هست که طلاق گرفتند یا
    اینکه الان بنا بر مشکلات از هم جدا زندگی میکنند ؟
    چون شما گفتین نمیخوای مادرت باکسی جز پدرت رابطه داشته باشه احساس کردم هنوز طلاق رسمی نگرفتن ! ؟ درسته ؟
    درصورتی که گزینه اول درسه بله تاحد زیادی حق با شماست و تا زمانی که مادرتون در عقد و تعهد با پدر شماست هرگونه رابطه با هر مردی یک نوع خیانت محسوب میشه و طبیعتا هیچ فرزندی روابطی که دال بر خیانت درحق پدر یا مادرش باشه رو پذیرا نیست
    ودر این صورت مادر شما باید توجه کنه و مراعات کنه
    اما درصورتی که پدر و مادر شما رسما طلاق گرفتن باید بگم این طرز فکر شما بسیار اشتباه و غلطه
    دوست گرامی خودتون به بهترین حقیقت اشاره کردین ( میل جنسی طبیعی ) واین یعنی شما در حدی بزرگ شدین که بتونید نیازهاییک انسان رو درک کنید و باید پذیرا باشین مادر شما حق داره که از زندگیش بهره ببره . موضوع بحث: الان چگونگی روابط ایشون نیست ( با چند نفر رابطه داره ،یا .........) موضوع بحث: پذیرا کردن شما نسبت به یک حقیقته که باید این حقیقت رو بپذیری درک کنی و بعد در مرحله عمل بهش عمل کنی
    اگر کسی به نیاز طبیعیه جنسیش پاسخ نده دچار مشکلات روحی وحتی جسمی میشه مثل یک تشنه که آب ننوشه ! خب نتیجه معلومه که چه اتفاقی براش خواهد افتاد
    درنهایت موضوع شما یک مسئله mentally که راه چاره اش در ضمیر شما در ذهن شما و روان شماست و شما باید در خودتون این تغیر رو به وجود بیارین تا بتونید با این مسئله کنار بیاین

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

درود
    حتی در فرهنگ هایی که رابطه ها آزادتر هستش، این موضوع در اکثر مواقع احساس ناخوشایندی رو به فرزندها نمیده که مادرش به غیر از پدرش رابطه داشته باشه و برعکس. چه برسه به اینکه بخواد برای ما ایرانی ها که فرهنگ متفاوتی داریم جا بیافته.
    پس به نظرم این حس شما طبیعیه. چون شما پدر خودتون رو میشناسید.. سال ها باهاش بودید..دوستش دارید و ... و اینکه یکدفعه کسی بخواد جاش رو بگیره.. برای هرکسی سخت هستش.
    به نظرم در ابتدا باید کمی این مسئله را با خودتون حل کنید و بعد با مادرتون در این مورد حرف بزنید. و اگر تونستید با دوست مادرتون هم صحبت کنید. این باعث میشه که کمی احساس اعتماد بین شما شکل بگیره.
    حتما مادرتون دلایل محکمی برای جدایی از پدرتون داشته و کاری که کرده بهش احساس بهتری میده.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    دقت کنید که شما بیان می کنید از نظر شناختی می دانید که این روند و نیازهای مادرتان قابل درک و احترام می باشد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد اما نظر هیجانی و احساسی این موضوع برایتان قابل پذیرش نمی باشد و نیاز است که بدانیم که در این زمان ها شما چه احساسات و هیجان هایی را تجربه می کنید و اینکه فکر می کنید ازدواج و یا رابطه مادرتان با فرد دیگری می تواند باعث ایجاد چه اتفاقات و احساساتی برای شما شود تا بتوانیم در این زمینه باهم بیشتر صحبت کنیم .

6. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز به نظر می رسد باید جایی در باورهایتان به دنبال دلیل این واکن منفی تان در این زمینه بگردید.
    مثلا اینکه هر فردی آزاد است سک زندگی خودش را انتخاب کند، برای آینده خودش تصمیم بگیرد و همسر آینده یا فردی را برای همراهی در کنارش انتخاب کند.
    آیا پذیرش این موضوع برایتان دشوار است.
    یا پذیرش این موضوع که زنان هم مانند مردان حق تصمیم گیری درباره زندگی شان را دارند و قرار نیست که همواره مردها صاحب آنها باشند و حق تصمیم گیری برای آنها به عهده مردان زندگی شان باشد مانند پدر، برادر، همسر و فرزند پسرِ، برایتان سخت است.
    البته عجیب هم نیست اگر اینگونه باورها در پس ذهن افراد باشد.
    یا به طور کلی ارتباط مادرتان با مرد دیگری به جز پدرتان (که همچنان پدر شما هستند اما دیگر همسر مادرتان نیستند) چه چیزی را به ذهن شما می اورد و برای شما چه معنایی دارد که برایتان غیر قابل تحمل است؟
    شاید هم چون اشاره کردید به تازگی این اتفاق افتاده (اگرچه نگفتید چه مدتی است) همچنان برای شما سخت باشد و هنوز نپذیرفته اید که آنها از یکدیگر جدا شده اند و زمان می برد تا با این واقعیت کنار بیایید و شاید باید کمی به خودتان بیشتر فرصت دهید.
    به هرحال اینها احتمالاتی بود که وجود دارند و می توانید در مورد خودتان ارزیابی انجام دهید و کمی محتوای افکار و باورهایتان را مرور کنید.
    جهت بررسی بیشتر و ارزیابی دقیقتر می توانید در این زمینه مشاوره دریافت کنید.

8. کاربران زیر از moshaver-editor بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد